Kotły Wszystko o kotłach centralnego ogrzewania

Kotły na eko-groszek


Kotły > Kotły na eko-groszek

Kotły na Eko-groszek to rodzaj kotłów grzewczych zasilanych paliwem stałym jakim jest wynalazek ostatnich lat z branży opałowej tzw.: „Eko-groszek”. Eko-groszek jest paliwem stałem oparty i wyprodukowanym na bazie węgla kamiennego. Nazwa Eko-groszek niesie za sobą dwie podstawowe cechy tego rodzaju opału. Otóż człon nazwy Eko sugeruję zmniejszenie emisyjności substancji szkodliwych do środowiska naturalnego, natomiast człon groszek określa strukturę budowy tego paliwa, które ma kształt właśnie groszku (średnica zbliżona do spożywczych groszków konserwowych).

Ze względu na strukturę, kształt oraz wielkość Eko-groszku istnieje możliwość jego dość dozowania do paleniska, co umożliwia z kolei zastosowanie automatycznych urządzeń dozujących tzw.: podajników. Zasypanie komory podajnika i ustawienie odpowiednich parametrów pracy kotła pozwala na bezobsługową pracę kotła na Eko-groszek nawet do 5 dni. Czas jak kocioł na Eko-groszek będzie pracował bezobsługowo zależy od ustawionych parametrów pracy kotła (im ustawimy wyższą temperaturę pracy tym kocioł będzie potrzebował większej ilości paliwa do osiągnięcia zadanej temperatury, co wiąże się z szybszym wykorzystaniem zapasu paliwa) oraz od pojemności samego pojemnika podajnika (im większa pojemność komory podajnika tym możliwa jest dłuższa praca kotła).

Ceny kotłów na Eko-groszek rozpoczynają się od 4000-5000zł, w tej cenie możemy nabyć kocioł o dobrych parametrach pracy, odpowiedniej jakości oraz odpowiednim wyposażeniu, mowa tutaj o takich urządzeniach dodatkowych jak dmuchawa, sterownik pracy dmuchawy i temperatury pracy kotła na Eko-groszek czy pojemnik z podajnikiem. Dobre jakości kotły są wyposażone w te urządzenia w standardzie, także w momencie zakupu ceną jaką płacimy jest ostateczna, a nie jak ma to miejsce w przypadku tańszych urządzeń gdzie cena jest stosunkowo niska jednak dostajemy w niej kocioł bez oprzyrządowania, którego przydatność dla użytkownika i zastosowania w domowej instalacji centralnego ogrzewania jest znikoma.

© Kotły na eko-groszek